چهارشنبه 7 اسفند 1398   22:18:11

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/3/4 شنبه
اراده شورای پنجم بر فعال نگه داشتن پروژه قطار شهری است/ نهضت آسفالت ادامه دارد
رییس شورای شهر کرج گفت: بهسازی معابر و خیابان‌هایی که به آسفالت نیاز دارند، رضایت عمومی شهروندان را در پی دارد. 

عباس زارع در بازدید از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت آسفالت معابر وخیابان‌ها از مطالبات جدی شهروندان است، اظهار کرد: اراده مجموعه مدیریت شهری بر بهبود وضعیت آسفالت معابر اصلی و فرعی شهر است و در این راستا از چندی پیش شاهد اجرای طرح نهضت آسفالت هستیم.

وی ادامه داد: آسفالت به نوعی ویترین شهر است و بهسازی معابر و خیابان‌هایی که به آسفالت نیاز دارند، رضایت عمومی شهروندان را در پی دارد.

رییس شورای شهر کرج افزود: با توجه به منابعی که در بودجه امسال برای آسفالت  تخصیص پیدا کرده، طرح‌های زیادی در این حوزه  اجرایی خواهد شد.

این مسئول توضیح داد: حتی اگر منابع در نظرگرفته شده برای اجرای نهضت آسفالت تا پایان سال کافی نباشد، در قالب اصلاح بودجه، منابع جدیدی در این خصوص  تامین خواهد شد.

عضو شورا با اشاره به افزایش نجومی قیمت قیر اظهار کرد: قیمت تمام شده آسفالت به دلیل افزایش قیر در مقایسه با چند سال گذشته بیش از ۳۰۰ درصد افزایش داشته است.

رییس شورای شهر کرج با بیان اینکه این گرانی بر وضعیت آسفالت معابر تاثیرگذاراست، ابراز کرد: واقعیت این است با منابعی که در اختیار داریم در مقایسه با سال‌های قبل می توانیم آسفالت کمتری خریداری و در معابر توزیع کنیم.

وی اظهار کرد: اولویت ما در مرحله اول آسفالت معابر اصلی است و با تامین بودجه مناسب، معابر فرعی هم به فواصل زمانی معین آسفالت می‌شوند.

رییس شورای شهر کرج خاطر نشان کرد: علی رغم مشکلات اقتصادی، نهضت آسفالت در کرج با جدیت در حال اجرا است و شش اکیپ در این خصوص در مناطق مختلف فعال است.

اراده شورای پنجم بر فعال نگه داشتن پروژه قطار شهری است

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت پروژه قطار شهری کرج اشاره کرد و گفت: اراده  شورا بر فعال سازی پروژه قطار شهری است و اقدامات مناسبی در این حوزه صورت گرفته است.

زارع خاطر نشان کرد: مهمترین چالشی که در این حوزه وجود دارد کمبود اعتبار وپیچ و خم های موجود برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای این پروژه است.

وی اظهار کرد: حتی اگر بخواهیم فاز کوچکی از این پروژه راه اندازی کنیم، باید ماهانه ۵۰ میلیارد تومان به قطار شهری تزریق کنیم که این منابع به راحتی در اختیار شهرداری قرار نمی‌گیرد.

به گفته رییس شورای شهر کرج باید از روش‌های مختلف تامین مالی برای پیشبرد فازهای مختلف پروژه قطار شهری استفاده کنیم که فروش اوراق مشارکت و تهاتر بخشی از این راه ها است.

رییس شورای شهر کرج افزود: مجوزهایی از دولت برای عرضه اوراق مشارکت جدید صادر شده که فروش آنها میتواند تامین کننده بخشی از منابع مورد نیاز برای این پروژه باشد.

وی ادامه داد: علاوه براین، در قالب بودجه شهرداری اعتباری خوبی برای قطار شهری در نظر گرفته شده و در تباصر بودجه نیز به این مساله پرداخته شده است.

زارع در پایان گفت: امیدواریم متروی کرج در آینده نزدیک به سرانجامی برسد و در این مسیر دولت هم باید در تامین منابع مالی حمایت‌های لازم را داشته باشد.


كلمات كليدي : شهرداری کرج , شورای شهر کرج

تعداد بازديد اين صفحه: 95725
تعداد بازديد کنندگان سايت: 26803369 تعداد بازديد زيرپورتال: 579186 اين زيرپورتال امروز: 550 سایت در امروز: 27775 اين صفحه امروز: 74
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.