پنجشنبه 23 آبان 1398   00:14:00

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 23352389
  تعداد بازدید این صفحه: 200246
  در امروز: 305

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/7/23 سه‌شنبهافزایش جرایم تخلفات ساختمانی/ پنج دفترتسهیل‌گری در کرج راه اندازی می‌شود
افزایش جرایم تخلفات ساختمانی/ پنج دفترتسهیل‌گری در کرج راه اندازی می‌شود
امسال ۲۲۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری و ساماندهی بافت‌های فرسوده تخصیص یافته است.

 

احدالله احمدی پرگو اظهار داشت: پس از انجام مطالعات لرزه خیزی، استحکام سازه‌ها و ساختمان‌های شهر، مشخص شد حدود ۷۰ درصد از بافت شهری کرج با وقوع زلزله‌ای شش ریشتری آسیب می‌بیند.

وی ادامه داد: البته این آسیب در همه نقاط شهر به یک اندازه نخواهد بود و بدون شک مناطق حاشیه‌ای و دارای بافت فرسوده بیش از سایر مناطق آسیب می‌بینند.

این مسئول با اشاره به وسعت بافت فرسوده کرج گفت: این شهر هزار هکتار بافت فرسوده دارد و حدود ۲ هزار هکتار نیز مشمول طرح  بازآفرینی شهری است که محلاتی مثل اخترآباد، حصارک بالا و پایین، حسن آباد، اوقافی‌ها و محله مصباح جزیی را شامل می‌شود.

پرگو با بیان اینکه به دنبال افزایش دفاتر تسهیلگری در مناطق مختلف شهر برای شناسایی نیازهای محلات هدف طرح بازآفرینی شهری هستیم، تصریح کرد: تا کنون پنج دفتر راه اندازی شده و پنج دفتر نیز تا دو ماه آینده راه اندازی می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج  با اشاره به اعتبار اختصاص یافته در سال جاری برای بازسازی بافت فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری گفت: امسال ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این حوزه تخصیص یافته که شامل طرح‌هایی مثل ایجاد پارک، بازگشایی معابر، آسفالت، مقاوم سازی ساختمان‌ها و ... در محلات و مناطق هدف است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش جرایم ساختمانی برای جلوگیری از وقوع تخلفات، خاطرنشان کرد: اگر هزینه تخلف برای سازندگان کم باشد، همچنان شاهد رشد ساختمان‌هایی بی ضابطه و غیراستاندارد در شهر هستیم به همین دلیل به دنبال افزایش جرایم تخلفات هستیم تا دیگر سازنده‌ای به این فکر نباشد که تخلف کند و در نهایت جریمه‌اش را پرداخت کند.


كلمات كليدي : تخلفات ساختمانی , دفتر تسهیل گری , معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 200246
تعداد بازديد کنندگان سايت: 23352389 تعداد بازديد زيرپورتال: 226220 اين زيرپورتال امروز: 102 سایت در امروز: 305 اين صفحه امروز: 5
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.