پنجشنبه 23 آبان 1398   00:26:34

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 23352673
  تعداد بازدید این صفحه: 200248
  در امروز: 589

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/7/1 دوشنبهراه اندازی زیرسیستم کمیسیون ماده صد دستاوردی بزرگ است
راه اندازی زیرسیستم کمیسیون ماده صد دستاوردی بزرگ است
زیرسیستم کمیسیون ماده صد با هدف جلوگیری از بروز خطا در انجام محاسبه و وصول مطالبات شهرداری راه اندازی شد. تا پیش از این پرونده تخلفات ساختمانیِ شناسایی شده پس از بررسی در منطقه، جهت تصمیم گیری در قالب لایحه به کمیسیون ماده صد ارسال و به صورت دستی تحلیل و سپس در یک سیستم نرم افزاریِ قدیمی رای می گرفت.

 

سید عباس محمودیان  با اشاره به بومی سازی کمیسیون ماده صد در سیستم جامع یکپارچه شهرسازی، اظهار داشت: از سال ۹۶ به بعد بیش از ۱۰۰۰ نفر ساعت جلسه با حضور نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات، شرکت کیا کوشان راه و اداره تدوین ضوابط و مقررات شهرسازی در راستای بومی سازی کمیسیون ماده صد در سیستم جامع یکپارچه شهرسازی تشکیل و راه اندازی این زیرسیستم در دستور کار قرار گرفت.

 وی با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری جلوگیری از تخلفات ساختمانی مطابق ماده صد قانون شهرداری ها است، افزود: شهرداری با اجرای ماده صد از ساخت و سازهایی که نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت نکرده یا از طریق اضافه بنا یا تغییر کاربری و... به حریم عمومی تجاوز کرده اند جلوگیری می کند.

این مسئول ادامه داد: در این موارد، شهرداری از عملیات ساختمانی ساختمان‌های بدون پروانه یا مخالفِ مفاد پروانه جلوگیری و تخلف حادث شده را در کمیسیونی مرکب با حضور یکی از اعضای شورای شهر و نمایندگان قوه قضائیه و وزارت کشور بررسی و در این خصوص تصمیم گیری می کند.

مدیر اجرایی کمیسیون های ماده صد شهرداری کرج با بیان اینکه راه اندازی زیرسیستم کمیسیون ماده صد با توجه به پیچیدگی های فنی از اقدامات قابل توجه سازمان فاوا و جزو دستاوردهای بزرگ شهرداری کرج به شمار می رود که کمک زیادی به تصمیمات اعضای کمیسیون و جلوگیری از بروز خطا در انجام محاسبه می کند، یادآور شد: تا پیش از این پرونده تخلفات ساختمانیِ شناسایی شده (توسط مامورین فنی شهرداری یا اعلامی توسط مهندسان ناظر) پس از بررسی در منطقه، جهت تصمیم گیری در قالب لایحه به کمیسیون ماده صد ارسال و به صورت دستی تحلیل و سپس در یک سیستم نرم افزاریِ قدیمی رای می گرفت.

به گفته وی، نرم افزار طراحی شده در زیرسیستم کمیسیون ماده صد به صورت GIS Base بوده و دارای سه بخش اصلی ممیزی تخلفات، صدور رای و پیگیری آرا و کسر از آمار است که در قسمت ممیزی، لایحه ارسالی مناطق در قالب فرم خلاف و به صورت سیستمی دریافت شده و به صورت نیمه هوشمند تخلفات تحلیل و جهت صدور رای به کمیسیون ارسال می شوند.

محمودیان در پایان با اشاره به تغییر نگاه شهروندان از شهرداری ها در خصوص کیفیت خدمات رسانی، گفت: توقع شهروندان از شهرداری ها در خصوص کیفیت خدمات رسانی، مسائل رفاهی و حقوق شهروندی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده بنابراین بازنگری در قوانین مرتبط با مدیریت شهری از جمله قانونِ ماده صد امری ضروری است.


كلمات كليدي : زیر سیستم , کمیسیون ماده صد , معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 200248
تعداد بازديد کنندگان سايت: 23352673 تعداد بازديد زيرپورتال: 226223 اين زيرپورتال امروز: 96 سایت در امروز: 589 اين صفحه امروز: 7
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.