چهارشنبه 22 آبان 1398   23:13:13

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 23351082
  تعداد بازدید این صفحه: 200224
  در امروز: 38302

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1398/5/20 يكشنبهکرج شهر دوست‌دار کودک می شود
کرج شهر دوست‌دار کودک می شود
طی ۲۰ سال گذشته نزدیک به سه هزار شهر در جهان به شبکه شهرهای دوستدار کودک پیوسته‌اند 

احدالله احمدی پرگو اظهار داشت: شهرهای دوستدار کودک برای مناسب‌سازی و مطلوب‌سازی بستر کالبدی، اجتماعی و فرهنگیِ سکونت‌گاه‌ها به ویژه شهرها تلاش می کنند.

وی گفت: برخورداری از امنیت، رفتار عادلانه، استفاده از اوقات فراغت و بازی در کنار خانواده از موضوعاتی است که در شهرهای دوستدار کودک بر روی آن تاکید می شود.

این مسئول با بیان این که کرج نیز تلاش می کند شهر دوست دارِ کودک شود، یادآور شد: شهر دوستدار کودک (CFCI) یک طرح ابتکاری و تحت نظارت یونیسیف (unicef) است که از سال ۱۹۹۶ بر اساس قطعنامه
هابیتات ۲ و با حذف پاسخگویی به چالش‌های تحقق حقوق کودکان آغاز شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج اضافه کرد: سازمان شهردرای‌ها و دهیاری‌های کشور نیز برای الحاق به این جریان اقدام به تهیه و ابلاغ دستور العمل شهرهای دوستدار کودک کرده و تا سال ۱۴۰۵ قصد دارد ایران را به عنوان یکی از کشورهای دارای شهرهای دوستدار کودک معرفی کند.

پرگو ادامه داد: مطابق این دستور العمل و در جلسه ای که با حضور مدیران مجموعه مدیریت شهری برگزار شد مقرر شد کارگروهی در این خصوص تشکیل و اهم موضوعات برای نظام‌مند کردن اقدامات در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان گفت: سایر ادارات و سازمان ها نیز باید هم راستا با وظایف شهرداری برای پیوستنِ کرج به شهر دوستدار کودک، تلاش کنند.


كلمات كليدي : شهردوستدار کودک , معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 200224
تعداد بازديد کنندگان سايت: 23351082 تعداد بازديد زيرپورتال: 226197 اين زيرپورتال امروز: 405 سایت در امروز: 38302 اين صفحه امروز: 309
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.