پنجشنبه 21 فروردين 1399   17:13:21

1398/3/5 يكشنبهدر جلسه رسمی شورا ی اسلامی شهر کرج مورخ 98/3/5
آئین نامه قانونمند کردن پرداخت های ردیف ماده 17 بررسی شد
یک صد و چهل و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرکرج به ریاست عباس زارع و حضور حداکثری اعضای شورای شهر کرج ، شهردار و معاونین وی برگزار و لوایح و طرح های ارسالی از سوی شهرداری به شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت

.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر کرج، طرحی در قالب آیین نامه از سوی شورای شهر کرج برای قانونمند کردن پرداخت های ردیف ماده ۱۷ مطرح شد که عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهرکرج در توضیح این طرح اظهار داشت: در طرح مذکور که در جهت نحوه پرداخت بخش عمده ای از اعتبارات این ردیف به اقشار آسیب پذیر است قرار است کمیته ای  تشکیل شود که مشتمل بر دو نماینده از شورای شهر کرج ، یک نماینده از بهزیستی؛ نماینده مدیر مالی شهرداری،نماینده شهردار و نماینده از سازمان فرهنگی شهرداری در آن حضور خواهند داشت.
وی افزود: در کمیته تشکیل شده درخواست های مطرح شده از اقشار مختلف بررسی می شود و در ادامه پرداخت ها بر اساس بررسی درخواست ها صورت می گیرد.
رئیس شورای شهر کرج گفت: در این قالب تعیین دامنه پرداخت ها بر اساس تصمیمات کمیسیون و بودجه بوده و طبق این آیین نامه و نتایج آن دیگر کسی برای دریافت کمک به شورا مراجعه نمی کند.
وی ادامه داد: ستاد ویژه این‌ مهم در شهرداری کرج پاسخگوی مراجعات مردمی است و علاوه بر مبلغی که برای صندوق این کمیته است باقی ردیف اعتباری ماده ۱۷ نیز برای نهادهای خیریه با صلاحدید شهرداری و رای شورای شهر هزینه خواهد شد.
 
زارع بیان کرد: همیشه وقت زیادی از اعضای شورای شهر برای پاسخگویی به درخواست مردم در این زمینه بوده است و راه اندازی این صندوق اقدامی مهم در این زمینه بوده است.
 
منصور وحیدی نائب رئیس شورای شهر کرج نیز در این خصوص گفت: وزارت کشور آیین نامه مشخص برای استفاده از اعتبارات ماده ۱۷ به شهرداری ها ارایه داده است، ما برای کارهای سطحی بارها مجوز داده ایم در حالی که برای کمک به مدارس کودکان استثنایی ماه ها است اقداماتی نداشته ایم.
 
وی با بیان اینکه وظایف شناسایی موارد نیازمند این پرداخت ها برعهده سازمان فرهنگی شهرداری است، گفت: اسنادی که شورا از شهرداری در خصوص کمک به موسسات و .. دریافت می کند باید مشخص و شفاف باشد ، نه سطحی نگر باشین نه خیلی مقرراتی بلکه با نظارت درست مراقب این قبیل تخصیص ها باشیم و جزیره ای با این موارد برخورد نکنیم .
 
محمدحسین خلیلی اردکانی دیگر عضو شورای شهر کرج نیز در این رابطه بیان کرد: هرچه این کارها ضابطه مند و قانون مند باشد بهتر است و تصمیمات اگر توسط یک کمیته ویژه این کمک ها صورت گیرد بهتر است.
 
وی ادامه داد: پیشنهاد من این است که نه تنها بخشی از این اعتبارات بلکه تمامی آن از طریق این سیستم و کمیته ویژه اقشار آسیب پذیر صورت گیرد.
در ادامه جلسه با توجه به اهمیت این موضوع و ضرورت بررسی بیشتر مقرر گردید در کمیسیون های مربوطه مورد بحث و چکش کاری قرار گیرد


بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 454525
تعداد بازديد کنندگان سايت: 28091702 تعداد بازديد زيرپورتال: 459796 اين زيرپورتال امروز: 597 سایت در امروز: 31204 اين صفحه امروز: 586
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد